מועצה אזורית קדומים - עמוד הבית

הרשמה
לימודים
תשלומים
סרטונים

ראש המועצה

 

חננאל דורני – ראש מועצת קדומים

חננאל נבחר לראשות מועצת קדומים בפעם השלישית ב – 30 לאוקטובר  2018. בנוסף, ב – 2.11.17 בחרה הנהלת מועצת יש"ע בחננאל לתפקיד יושב ראש מועצת יש"ע.

 

חננאל בוגר מדרשיית נועם וישיבת ההסדר בקרני שומרון. נשוי לדבורי (בת למשפחת זיצר ממייסדי הישוב קדומים), אב לשישה ילדים וסב לנכדים כן ירבו, שהם דור רביעי בקדומים. רואה חשבון במקצועו. בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים, ומדעי המדינה. שימש כסמנכ"ל החברה לפיתוח השומרון, של המועצה האזורית שומרון.

חננאל סגן אלוף (במיל'), סמח"ט בתפקידו, שירת כמג"ד במלחמת לבנון השנייה. 

 

פעיל ומעורב מאוד בפעילות לחיזוק ההתיישבות היהודית ביש"ע ובמיוחד השתתף בפעילויות כנגד תוכנית גירוש היהודים מגוש קטיף ומצפון השומרון בקיץ תשס"ה (2005). כחלק מהמאבק עבר עם משפחתו לחומש (אחד מארבעת הישובים בצפון השומרון שנהרסו ונחרבו).

 

מאז נבחר לראשות מועצת קדומים ב – 2007 ולאורך כל השנים חננאל משקיע את זמנו ומרצו לפיתוחו, חיזוקו וביסוסו של  הישוב קדומים – חלוץ ההתיישבות היהודית בשומרון.

 

חננאל משקיע רבות בקשרים הדוקים עם משרדי הממשלה ומוסדות ציבוריים נוספים. שרים, ח"כים ואישי ציבור מגיעים לבקר את הישוב היפה והמטופח. במקביל מגייס תקציבים רבים לפיתוח הישוב ורווחת התושבים: שיקום ופיתוח תשתיות בכל שכונות הישוב, קידום נושא החינוך, הקמת מתנ"ס, ומענה לדור הצעיר ולדור הותיקים, עידוד יוזמות ועסקים, וכמובן השקעה גדולה בחיזוק והגברת הביטחון היישובי. הכל  מתוך חובה ואחריות ציבורית גדול לטובת קהילת קדומים.

"קדומים הינה צירוף מיוחד של רוח אידיאליזם, אמונה וחלוציות בשילוב איכות חיים".

 

 

תחזית וחזון  לשנים הבאות

ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון מונה כיום קרוב לחצי מיליון תושבים שגרים בכ-150 יישובים. כאשר אנו שומעים את סיפוריהם של ותיקי ההתיישבות, רבים מהם תושבי קדומים, הרי שלצד תיאור הקשיים שעמדו בפניהם בעת הקמת הישובים, אנו בעיקר שומעים מסר של חזון ואמונה בצדקת הדרך. אותה אמונה שבזכותה אנו יושבים כאן היום, בשקט ובבטחה ומיישבים את יהודה, שומרון ובקעת הירדן במאות אלפי ישראלים. לקראת שנת ה-80 למדינת ישראל, ולאחר יותר מחמישים שנות התיישבות, אנו מישירים מבט לעבר עתיד האזור בשני מישורים עיקריים: חזון המיליון והחלת הריבונות.

מבחינה מדינית, אנו נמצאים כיום במצב שהוא בלתי הפיך. הזיית שתי המדינות נגוזה. גם אלה שהאמינו בה ביתר שאת והתוו לה את הדרך מודים בעובדה שאין סיכוי לחזור לגבולות שלפני מלחמת ששת הימים. קבענו עובדות בשטח, הובלנו למצב שאינו ניתן לשינוי והקדמנו בשני צעדים את אלו שרוצים לחתוך את ארץ ישראל לשני חלקים. כפועל יוצא מכך, הדרך לקבוע את יתדותינו ולחזק את אחיזתנו בארץ בצורה שאינה משתמעת לשני פנים היא חזון המיליון של מועצת יש"ע. כשאנו מפנים את מבטנו להמשך הדרך של ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, אנו מבינים כי אנו צריכים להמשיך ולהתיישב בכל חבלי ארץ ישראל. זוהי הציונות האמיתית של דורנו.

המישור השני בו אנו פועלים לקראת השנים הבאות הוא: החלת הריבונות על ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. החלת הריבונות היא תהליך מתבקש כלפי חצי מיליון התושבים באזור, אשר משלמים מיסים, מצביעים בבחירות ומשרתים בצבא או בשרות לאומי ושותפים מלאים במרקם החיים הישראלים. מעבר ל"נירמול" החיים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן שמעניקה הריבונות, הרי שיש בהכרזתה אמירה ברורה של מימוש מדיניות ממשלת ישראל ורצון רוב העם – יהודה, שומרון ובקעת הירדן הינם חלק בלתי נפרד מארץ ישראל. חזרנו ועלינו אל ההר כדי להישאר כאן לנצח, להמשיך להפריח את האדמה שחיכתה לנו שנים כה רבות.

חלוצי ההתיישבות היהודית ביהודה ובשומרון עשו היסטוריה ושינו את פנייה של מדינת ישראל. תפקידנו להמשיך בדרכם, לפתח את קדומים ואת ההתיישבות כולה ולהביא לביסוס משמעותי של אחיזת ישראל בארצו.

 

.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד