מועצה אזורית קדומים - עמוד הבית

הרשמה
לימודים
תשלומים
סרטונים

מהנעשה בשנה האחרונה

שנת תשע"ה

בחודשים הראשונים של שנה"ל, השתתפו הפסיכולוגים של הגנים בסריקות "איתור טף" של מרפאה בעיסוק ושל קלינאית תקשורת אשר התקיימו בכל גני הילדים בקדומים. הפסיכולוגים של הגנים שותפים בסריקות "איתור טף" ומסייעים לצוות הגן בתהליכי איתור ובניית מענים לילדים בגנים, כדי לקדם את הילדים באופן מקסימלי בשלבים בהם ניתן בהתערבויות קצרות ופשוטות למניעת קשיים בעתיד. אנו שמחים לראות כי מספר הילדים המשתתפים בפרויקט עולה משנה לשנה,  ורמת האיתור בקדומים מעידה על קידום משמעותי של הילדים בגיל הרך.

בחודשים האחרונים התקיימו בכל אשכולות הגנים מפגשי הורים של שיח למידה והעשרה עם פסיכולוגים מהשפ"ח וצוותי הגנים כחלק מתכנית "מעברים". באשכול דרום, אשכול צפון, אשכול הגבעה ואשכול מצפה ישי התכנסו הורי ילדי גני טרום חובה וחובה למפגש שעסק במשימות ההתפתחותיות של הילדים בגיל הגן בתחומים השונים והתמקד בדרכים בהם יכולים ההורים לקדם את הילדים להתמודדות מיטבית, לחוסן נפשי ולמוכנות לכיתה א'. כל צוות השפ"ח נטל חלק בסדנאות, ושמחנו על הזדמנות זו של מפגשי שיח ישירים עם כלל ההורים בשותפות עם צוותי הגנים המסורים, לקידום שיתופי הפעולה בין ההורים לצוותים החינוכיים.

גם בשנה"ל הנוכחית כמו בשנה הקודמת, הופעלו בהצלחה רבה סדנאות של מיומנויות חברתיות בבתי הספר היסודיים בקדומים, במימון של התוכנית הלאומית. בנחשון בנות הועברה סדנא של 12 מפגשים לקבוצת בנות ע"י גולן נוטמן, פסיכולוג ביה"ס, בשיתוף עם ניצנית יומטוביאן, יועצת ביה"ס. דוד יפין, פסיכולוג ביה"ס נחשון בנים, העביר ביחד עם הפסיכולוגית איילת אליהו סדנא של 13 מפגשים לתלמידים מנחשון בנים ומת"ת יסדת עוז.

במהלך החודשים האחרונים כל צוות השפ"ח נטל חלק פעיל בהשתלמות בקרב אנשי חינוך וטיפול בקהילה בנושא מוגנות ומניעת פגיעה מינית שהופעלה במסגרת תוכנית "חינוך אישי" בשיתוף עם מכון חרובהפסיכולוגים שותפים פעילים ומשמעותיים יחד עם הצוותים החינוכיים, ולוקחים חלק גם בהכנה ובעתיד בהעברה של סדנאות בנושא מוגנות ומניעת פגיעה במערכות החינוך והקהילה..

לאחר עבודה מאומצת של מחלקת החינוך בשיתוף עם השפ"ח, בקדומים פעלו בשנה"ל הנוכחית ארבע כתות קטנות, שתיים בנחשון בנות, אחת בנחשון בנים ואחת באולפנת אמי"ת להבה, אשר נתנו מענה של ליווי לימודי וחינוכי מתוגבר ומותאם לצרכי ילדינו. בשנה"ל הנוכחית, בנוסף על שרות פסיכולוגי חינוכי בכל גני הילדים ובתי הספר היסודיים,  ניתן שרות לכיתה קטנה שנפתחה השנה באולפנת אמי"ת להב"ה.  אנו מקוים שבעתיד יהיה ניתן להרחיב את השרות הפסיכולוגי במסגרת האולפנה, ולהוסיף מתן שרות הפסיכולוגי גם  בישיבת "בני חיל" ובכלל מוסדות החינוך ביישוב.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד